Reklama

Samolot wystartował z lotniska Sentani w indonezyjskim mieście Jayapura, leciał do Oksibil, również w Indonezji. Rejs miał trwać 45 minut. O utracie kontaktu z pilotem nad górzystym regionem wyspy Nowa Gwinea indonezyjskie służby informują na Twitterze.

Wiadomo, że lot odbywał się w trudnych warunkach atmosferycznych, niebo było ciemne i zachmurzone, co utrudnia poszukiwania. W tym regionie Indonezji samoloty są najpopularniejszym środkiem transportu, gdyż górzystą okolicę pokrywa gęsta dżungla.

W lipcu indonezyjskie władze zapowiedziały przegląd bezpieczeństwa samolotów krajowych linii. To reakcja na katastrofy z ostatnich miesięcy. W grudniu rozbił się samolot lecący z indonezyjskiego miasta Surabaja do Singapuru. Zginęły 162 osoby. W tym roku rozbił się tam wojskowy samolot transportowy, było ponad sto ofiar śmiertelnych.

Linie Trigana są od 2007 roku na czarnej liście Unii Europejskiej. Są na niej przewoźnicy, objęci zakazem poruszania się w przestrzeni powietrznej państw unijnych ze względu na niskie standardy bezpieczeństwa. Od 1991 roku, kiedy Trigana zaczęła działalność, samoloty tej indonezyjskiej linii miały 14 poważnych wypadków.