Katastrofa samolotu Trigana Air w Indonezji. Nikt nie przeżył
1 Maszyna typu ATR wystartowała z lotniska w Jayapura, a godzinę później miała lądować w Oksibil w górzystej dzielnicy Pegunungan Bintang. Na 10 minut przed dotarciem do celu, utracono kontakt z samolotem. Na zdjęciu: Indonezyjski oficer ratownictwa wskazuje na mapie prawdopodobne miejsce położenia wraku samolot Trigana Air.
PAP/EPA / STR
2 Na pokładzie samolotu Trigana Air były 54 osoby, w tym pięcioro dzieci i pięcioro członków załogi. Z powodu złej pogody samolot rozbił się o zbocze góry. Szef ekipy poszukiwawczej powiedział, że samolot dosłownie rozpadł się na kawałki.
PAP/EPA / MAST IRHAM
3 Akcję poszukiwawczą samolotu linii Trigana Air utrudniał deszcz i niedostępność terenu. Udało się jednak odnaleźć wszystkie ciała, a także czarną skrzynkę samolotu. Według relacji służb, maszyna została kompletnie zniszczona.
PAP/EPA / CENDRAWASIH MILITARY COMMAND HANDOUT
4 Ze względu na mnogość wysp i trudne warunki geograficzne, transport lotniczy jest bardzo popularny w Indonezji. Na zdjęciu: Rodziny pasażerów zaginionego samolotu Trigana Air, czytają listę pasażerów na lotnisku Sentani w pobliżu Jayapura w Indonezji.
PAP/EPA / STR
5 Z powodu powtarzających się katastrof lotniczych, w lipcu tego roku indonezyjskie władze zapowiedziały kontrole bezpieczeństwa maszyn, które wykorzystywane są na rejsach krajowych. Na zdjęciu: Szef Indonezyjskiej Krajowej Agencji Poszukiwania i Ratownictwa, Bambang Soelistyo oraz wojskowy dowódca bazy powietrznej Jayapura przemawiają na konferencji prasowej na lotnisku Sentani niedaleko Jayapura w Indonezji
PAP/EPA / STR
6 W grudniu ubiegłego roku rozbił się samolot linii AirAsia lecący z indonezyjskiego miasta Surabaja do Singapuru. Zginęły wtedy 162 osoby. W tym roku w Indonezji rozbił się zaś wojskowy samolot transportowy. W katastrofie zginęło ponad 100 osób. Na zdjęciu: Krewni pasażerów, którzy lecieli samolotem Trigana Air, czekają na informacje z misji ratunkowej.
PAP/EPA / STR
7 Linie Trigana Air od 2007 roku znajdują się na tak zwanej czarnej liście przewoźników Unii Europejskiej. Tym samym indonezyjskie linie miały zakaz prowadzenia działalności w europejskiej przestrzeni lotniczej. Czarna lista linii lotniczych stworzona przez Komisję Europejską ma na celu poprawę bezpieczeństwa podróżowania samolotami na całym świecie.
PAP/EPA / BARBARA WALTON