Reklama

Maszyna - według relacji świadków- rozbiła się w górzystym terenie podczas złej pogody. Na pokładzie były 54 osoby, w tym pięcioro dzieci i pięciu członków załogi. Na razie nie wiadomo czy ktoś ocalał z katastrofy.

Teraz ratownicy przygotowują się, by dotrzeć do miejsca wypadku z powietrza lub droga lądową.

Wczoraj poszukiwania z powietrza i na lądzie przerwano z powodu ciemności i złej pogody. Dzisiaj od rana do akcji skierowano sześć samolotów.

Samolot typu ATR wystartował z lotniska Sentani w indonezyjskim mieście Jayapura, leciał do Oksibil, również w Indonezji. Rejs miał trwać 45 minut, a na 10 minut przed planowanym lądowaniem z pilotem utracono kontakt.

W lipcu indonezyjskie władze zapowiedziały kontrole bezpieczeństwa samolotów na liniach krajowych. W grudniu ubiegłego roku rozbił się samolot linii AirAsia lecący z indonezyjskiego miasta Surabaja do Singapuru. Zginęły 162 osoby. W tym roku w Indonezji rozbił się wojskowy samolot transportowy. W katastrofie zginęło ponad 100 osób.

Linie Trigana od 2007 roku są na czarnej liście przewoźników, którzy nie mają prawa wykonywania rejsów na terytorium Unii Europejskiej.