Na Kremlu z ubolewaniem przyjęto te oświadczenia. Pani premier, zapewne, jeszcze nie w pełni weszła w kurs spraw międzynarodowych. Rosja, właściwie mówiąc, jest jednym z głównych gwarantów stabilności międzynarodowej i bezpieczeństwa jądrowego i jest to fakt niekwestionowany - powiedział DmitrijPieskow dziennikarzom, gdy poproszono go o skomentowanie wypowiedzi premier Theresy May na temat Rosji. Pieskow podkreślił, że Rosja najbardziej aktywnie uczestniczy w procesach związanych z nierozprzestrzenianiem broni nuklearnej.

Reklama

Dlatego też podobne oskarżenia mogą wywołać jedynie ubolewanie. Są nieprawdziwe. Mamy nadzieję, że z czasem w wypowiedziach premier górę weźmie nie subiektywny, lecz obiektywny punkt widzenia w stosunku do naszego kraju - powiedział Pieskow.

Nowa brytyjska premier Theresa May oświadczyła w poniedziałek, że błędem byłoby pozbycie się przez Wielką Brytanię broni nuklearnej. Podkreśliła, że zagrożenie ze strony takich krajów jak Rosja i Korea Północna pozostaje bardzo realne. Rzecznik Kremla zaznaczył, że Rosja opowiada się za współpracą i utrzymaniem przyjaznych stosunków z państwami Zachodu, w tym z Wielką Brytanią.