Na początku myślałem, że żartuje. Była tak rzeczowa i spokojna, że założyłem, iż nie może mówić serio, więc dalej pomagałem jej dźwigać ten pakunek – powiedział policji mężczyzna. – Gdy jednak po raz drugi udzieliła takiej samej odpowiedzi, zrozumiałem, że coś tu nie gra – dodał.

Reklama

W pakunku, który kobieta usiłowała przetransportować do lasu, policja odnalazła ciała 7-letniego chłopca oraz 5-letniej dziewczynki. Dzieci najprawdopodobniej zostały utopione w wannie przez matkę, w ich domu rodzinnym.

Kobieta została zatrzymana. Trwają czynności wyjaśniające – powiedział dziennikarzom rzecznik policji w Houston Kese Smith. – Najprawdopodobniej działała samotnie. Policja była już wcześniej w jej domu, ale to nie było nic poważnego – dodał.

Agencja Associated Press przypomina, że to nie pierwsza tego rodzaju spraw w stanie Teksas. W 2001 r. niejaka Andrea Yates zamordowała swoich pięcioro dzieci, topiąc je w wannie. Najstarsze miało 7 lat, najmłodsze – 6 miesięcy. Kobieta nie została skazana, ponieważ sąd przychylił się do opinii biegłych, że jest chora psychicznie. Skierowano ją do szpitala psychiatrycznego na leczenie.