- Jesteśmy gotowi użyć pełnego zakresu możliwości militarnych, jeśli to będzie konieczne - powiedział Trump na konferencji prasowej w Seulu, wyrażając przy tym nadzieję, że taka potrzeba nie zajdzie.

Reklama

- Nie możemy pozwolić, by Korea Północna zagrażała wszystkiemu, co zbudowaliśmy - podkreślił, dodając, że "przyszedł czas, by działać pilnie i z wielką determinacją”.

Prezydent Korei Południowej Mun Dze In powiedział, że razem z Trumpem uzgodnili "utrzymanie twardej postawy wobec zagrożenia północnokoreańskiego, opartej na przygniatającej przewadze siły” sojuszu USA i Korei Płd. nad tym krajem.

Trump wezwał Chiny i Rosję, by naciskały na Koreę Płn.

Reklama

- Korea Północna jest globalnym zagrożeniem, które wymaga globalnych działań. Wzywamy wszystkie odpowiedzialne narody świata, w tym Chiny i Rosję, by domagały się od północnokoreańskiego reżimu, aby wstrzymał swój program zbrojeń nuklearnych i rakietowych i żył w pokoju - powiedział Trump na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Korei Południowej Mun Dze Inem.

Zapewnił, że USA i Korea Południowa "razem zmierzą się z działaniami Korei Północnej", którą nazwał "coraz groźniejszym reżimem", zagrażającym "milionom ludzi na świecie".

Trump ocenił, że przyszedł czas, by działać "pilnie i z wielką determinacją".

Przemawiający przed nim prezydent Mun podkreślił, że obaj uzgodnili twarde stanowisko wobec Korei Północnej i zapowiedział dalsze wysiłki na rzecz pokoju w regionie.