Wdowa po zamordowanym Magdalena Adamowicz, ich córka Antonina oraz brat prezydenta Gdańska Piotr spotkali się przed południem z przewodniczącym PE Antonio Tajanim. "Najbliższa rodzina Pawła Adamowicza jest dzisiaj z nami, w samym sercu Europy. My, Europejczycy, nie możemy pozwolić na tak tragiczne w skutkach akty agresji i przemocy. Musimy być zjednoczeni i konsekwentni w walce przeciwko zamachom na fundamenty europejskiego społeczeństwa" - napisał na Twitterze Tajani, zamieszczając wspólne zdjęcie z bliskimi zamordowanego polityka. W spotkaniu wziął też udział szef delegacji PO do PE Janusz Lewandowski.

Reklama

Magdalena Adamowicz zabrała też głos na zamkniętym posiedzeniu Europejskiej Partii Ludowej. Gdy Tajani rozpoczynając sesję pozdrowił bliskich zamordowanego siedzących na galerii, europosłowie wstali ze swoich ław i zaczęli klaskać. Decyzję o tym, by przeprowadzić debatę na temat tego, jak mierzyć się z tzw. klimatem nienawiści i fizycznej agresji przeciwko demokratycznie wybranym przedstawicielom społeczeństwa, podjęto po zabójstwie Adamowicza

Decyzję o tym, by przeprowadzić debatę na temat tego, jak mierzyć się z klimatem nienawiści i fizycznej agresji przeciwko demokratycznie wybranym przedstawicielom społeczeństwa, podjęto po zabójstwie prezydenta Gdańska. Adamowicz został zaatakowany nożem podczas gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez 27-letniego Stefana W. Ciężko ranny prezydent Gdańska trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, gdzie w poniedziałek 14 stycznia zmarł. Paweł Adamowicz był prezydentem Gdańska od 20 lat.