Dziennik Gazeta Prawana logo

Whisky zamiast wina mszalnego. Arcybiskup Malty przerwał mszę

3 kwietnia 2019, 12:13
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Msza święta
Msza święta/Shutterstock
Arcybiskup Malty Charles Scicluna przerwał mszę w katedrze w La Valletcie, gdy zorientował się, że w kielichu zamiast wina mszalnego jest whisky. Hierarcha kazał sprawdzić, co się stało. Okazało się, że zakrystian pomylił butelki.

Włoskie gazety zamieściły w środę na swych stronach internetowych nagranie filmowe z tego niecodziennego zdarzenia, do którego doszło, gdy abp Scicluna odprawiał mszę w katedrze świętego Jana z okazji otwarcia procesu kanonizacyjnego maltańskiego kandydata na ołtarze.

Na filmie widać, jak arcybiskup podnosi kielich, moczy w nim usta, a następnie orientuje się, że coś jest nie tak z jego zawartością. Potem mówi coś do jednego z księży i podaje kielich do spróbowania innemu koncelebransowi. Ten wypija zaś dwa łyki.

Gdy abp Scicluna, jak wyjaśniono, polecił sprawdzić, co się stało, do pomyłki przyznał się zakrystian. Przed mszą pomylono butelki wina i whisky.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj