Pozwolono mu na rozmowę z dziennikarzami, którym przedstawił swoje skargi. Chwilę potem został zatrzymany przez policję.

Według policji Archie Paray był kiedyś ochroniarzem w centrum handlowym V-Mall i narzekał na "nierówne traktowanie". Mężczyzna próbował nakłonić innych ochroniarzy, aby przyłączyli się do jego akcji, jednak ci odmówili.

Reklama

Napastnik postrzelił policjanta, a następnie udał się na pierwsze piętro kompleksu, gdzie wziął zakładników, głównie pracowników centrum.

Policji udało się wyprowadzić z obiektu przebywających tam klientów. Ranny policjant został zabrany do szpitala; jego stan lekarze określają jako stabilny.

Reklama

Burmistrz San Juan Francis Zamora poinformował dziennikarzy, że Paray został zwolniony z pracy po uprzednim porzuceniu jej bez poinformowania pracodawcy.

Centrum handlowe w San Juan jest popularne ze względu na liczne restauracje, sklepy, bary i bazar. Znajduje się w pobliżu ekskluzywnego kompleksu mieszkalnego i klubu golfowego, a także komendy głównej policji i dowództwa wojskowego w 12-milionowej metropolii.