Adwokat skazanego Michael Mowla doprowadził do przełożenia egzekucji, argumentując, że jej przeprowadzenie "mogłoby przyczynić się do rozprzestrzenienia Covid-19".

Reklama

Egzekucje w zakładzie karnym w Huntsville przygotowuje wiele osób, w tym funkcjonariusze więzienni, adwokaci i lekarze. Ich świadkami często jest rodzina lub przyjaciele skazanego lub krewni ofiar. Zebranie ich wszystkich w jednym miejscu to ogromne ryzyko zakażenia koronawirusem - wskazywał Mowla.

Władze systemu więziennictwa w Teksasie zapewniały, że podjęły dodatkowe kroki, by zapewnić wszystkim zebranym bezpieczeństwo i były gotowe przeprowadzić egzekucję. Mimo to stanowy sąd apelacyjny zdecydował się podarować Hummelowi dodatkowe 60 dni życia. Nie zmienił mu przy tym zasądzonej kary.

44-letni John William Hummel został skazany w 2011 roku za morderstwo ciężarnej małżonki oraz teścia. Prokuratorzy uważają, że mężczyzna zabił członków swojej rodziny, by móc ubiegać się o względy kobiety, którą spotykał w lokalnym sklepie spożywczym.

Reklama