Główna siedziba kurii w Los Angeles poszła pod młotek za 31 milionów dolarów. Kościół katolicki musiał sprzedać budynek, by wypłacić część odszkodowań dla molestowanych przez księży dzieci.
Kościół katolicki musi zapłacić gigantyczne odszkodowania ofiarom molestowania, dlatego biskupi sprzedają co mogą, by wypełnić warunki sądowej ugody. 12-piętrowa siedziba kurii w Los Angeles była pierwsza na liście "do sprzedania". Nabywca zapłacił za nią aż 31 milionów dolarów.
Ugodę z ofiarami molestowania seksualnego władze Kościoła zawarły w zeszłym roku. W zamian za wycofanie 508 pozwów z sądów, biskupi mają zapłacić aż 660 milionów dolarów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Powiązane
Andrzej Mężyński
Dziennikarz. Zaczynał w „Super Expressie”, w Dziennik.pl od samego początku istnienia portalu, czyli kwietnia 2006. Obecnie jest wydawcą i redaktorem Newsroomu, zajmuje się także działem Technologie. W czasie wolnym gra w gry komputerowe oraz maluje figurki do Warhammera. Uwielbia koty.
Zobacz
|
