Dziennik Gazeta Prawana logo

Portal tylko dla snobów

25 kwietnia 2008, 01:02
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Rosyjski miliarder Michaił Prochorow zamierza uruchomić telewizję i portal internetowy dla ludzi takich jak on, czyli obrzydliwie bogatych, którzy do niedawna byli pogardliwie zwani nowymi Ruskimi. Projekt ma już nawet swoją nazwę - Snob. Na to przedsięwzięcie 42-letni oligarcha, władający rosyjskimi złożami niklu, lekką ręką przeznaczy co najmniej 150 milionów dolarów - pisze DZIENNIK.

Jako pierwszy, już w czerwcu, ruszy portal społecznościowy. "To będzie strona dla rosyjskiej elity. Dostępu do niego nie będą mieli ludzie biedni, tylko osoby profesjonalne i wykształcone, które odniosły sukces i prowadzą wystawny styl życia" - tłumaczy dyrektor projektu "Snob" Andriej Szmarow. Dodał, że witryna ma stać się przeciwwagą dla niezwykle popularnego w Rosji portalu Odnoklassniki.ru, na którym spotykają się przyjaciele ze szkolnych lat. "Nie obchodzą mnie losy ludzi z mojej podstawówki. Interesuje mnie tylko to, co się teraz dzieje u osób z mojej sfery" - tłumaczy.

To niejedyna inicjatywa należącej do Michała Prochorowa grupy medialnej Onexim. W lipcu ma się ukazać pierwszy numer magazynu "Snob", a parę tygodni później ma zacząć nadawać telewizja kablowa o tej samej nazwie.

"Mamy już przygotowane ponad 80 proc. ramówki. Wiem, że naszymi widzami będą ludzie o dobrym smaku i zapewniam ich, że jeśli pokażemy jakiś koncert, to nie będą to gwiazdki popkultury typu Spice Girls czy t.A.T.u. Prędzej będzie to archiwalny występ Louisa Armstronga, Elli Fitzgerald lub Rolling Stonesów" - zdradza Szmarow.

Inwestycja Prochorowa może okazać się strzałem w dziesiątkę. On sam zajmuje 24. miejsce na liście najbogatszych ludzi świata magazynu "Forbes" (z majątkiem szacowanym na co najmniej 22 mld dolarów), a w Rosji jest obecnie aż 87 miliarderów. Jego osoba gwarantuje też to, że uruchomione przez niego media nie będą nudne, bo Michaił Prochorow ma opinię najbardziej rozrywkowego oligarchy na moskiewskich salonach.

Przez pewien czas prasa bulwarowa spekulowała, że ożeni się z atrakcyjną blondynką i skandalistką Ksenią Sobczak, nazywaną rosyjską Paris Hilton, córką byłego mera Petersburga i przyjaciela prezydenta Władimira Putina. W zeszłym roku francuska policja aresztowała go w alpejskim kurorcie Courchevel pod zarzutem sutenerstwa, jednak przed sądem wybroniła go armia prawników, tłumacząc, że ich klient lubi towarzystwo "mądrych i pięknych kobiet".

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj