O sprawie pisze Politico.com.

Chodzi o udział Donalda Trumpa w programie "60 Minutes" na antenie CBS News. Program realizowany był w Białym Domu. Po ok. 40 minutach prezydent przerwał jednak nagranie, nie podając przyczyn.

Reklama

Trump miał być wściekły z powodu sposobu zadawania pytań i samej konstrukcji wywiadu, jak można przeczytać na stronie Politico.com.

Po programie opublikował na TT nagranie, na którym widać Lesley Stahl – jest prowadzącą program – rozmawiającą z producentami programu "60 Minutes".

Lesley Stahl nie założyła maseczki w Białym Domu po tym, jak poprowadziła ze mną wywiad. Więcej informacji wkrótce - napisał Trump.

To stało się chwilę po tym, jak skrytykowała mnie za brak maseczki, gdy pracowałam przy biurku. Czy są równi i równiejsi, Lesley? - zapytała Karoline Leavitt, asystentka rzeczniczki Białego Domu.

Oboje: Stahl i Trump byli wcześniej leczeni, po stwierdzeniu zakażenia koronawirusem. Leavitt także.

Ostatecznie prezydent USA opublikował jeszcze jedną informację na TT.

Pragnę was poinformować, że, dla dobra dziennikarstwa, rozważam opublikowanie wywiadu z Lesley Stahl. PRZED EMISJĄ W TELEWIZJI! Zrobię to, aby każdy zobaczył, jak FAŁSZYWY i STRONNICZY jest ten wywiad... - napisał.

CBS podaje, że Biały Dom uzgodnił z telewizją, że wywiad będzie przeznaczony wyłącznie do celów archiwizacyjnych.