Najstarsza osoba w Europie pokonała koronawirusa

Lucile Randon, która przyjęła imię Andree, 16 stycznia uzyskała pozytywny wynik testu na koronawirusa i została poddana kilkutygodniowej izolacji w domu spokojnej starości w Tulonie w południowej Francji.

Dom spokojnej starości św. Katarzyny Laboure, gdzie obecnie mieszka siostra, poinformował media, że czuje się ona dobrze. Uważamy ją za wyleczoną. Jest bardzo spokojna i nie może się doczekać, aby w czwartek świętować swoje 117. urodziny – stwierdził jego rzecznik, David Tavella. Poinformował, że urodziny siostry będą obchodzone w mniejszym gronie niż zwykle z powodu pandemii.

Nie bałam się koronawirusa, ponieważ nie bałam się śmierci... Cieszę się, że jestem z wami, ale chciałabym być gdzie indziej - dołączyć do mojego starszego brata, dziadka i babci - powiedziała stacji BFM TV siostra Andree.

Reklama

Siostra Andree urodziła się 11 lutego 1904 r., do zakonu wstąpiła w roku 1944. Jest niewidoma.

81 z 88 mieszkańców domu opieki św. Katarzyny Laboure chorowało na Covid-19. Dziesięcioro pensjonariuszy zmarło.

Siostra Andree przeszła infekcję bezobjawowo. Jest ona drugą najstarszą żyjącą osobą na świecie według listy Supercentenarian Rankings Gerontology Research Group (GRG). Najstarszą osobą jest Japonka Kane Tanaka, która 2 stycznia skończyła 118 lat. Wszystkie 20 najstarszych osób na liście GRG to kobiety.