Zaatakowana kobieta powiadomiła policję w czwartek wieczorem, że jej mąż właśnie próbował ją zabić na plaży w położonym na przeciwko zatoki San Diego Coronado.

Reklama

Według relacji poszkodowanej para wieczorem udała się na spacer, podczas którego doszło do kłótni. 23-letni Jose Luis Mares zaczął atakować swoją żonę, najpierw próbował ją wrzucić w fale oceanu, później zakopać w piasku.

Opowiadała że na plaży była dziura, prawdopodobnie wykopana za dnia przez bawiące się dzieci, podczas szarpaniny mąż ją do niej wrzucił i zaczął przysypywać piaskiem - detektyw Ryan Brennan refował lokalnym mediom zeznania kobiety. Mares również kopał żonę, w pewnym momencie przestał ją atakować i uciekł. Kobiecie udało się wydostać z dołu i powiadomić policję, została przewieziona do szpitala.

Nie wiemy, co go przestraszyło, może zauważył jakiegoś przechodnia - wyjaśniał policjant. Funkcjonariusze wkrótce schwytali napastnika ukrywającego się na tyłach okolicznych domów.

Postawiono mu zarzuty usiłowania zabójstwa, napaści powodującej poważne obrażenia ciała, przemocy domowej, bezprawnego pozbawienia wolności i naruszenia warunków zwolnienia warunkowego. Mares był już wcześniej karany za włamania i kradzieże samochodów.