Władze Tel Awiwu otworzyły schrony przeciwlotnicze.

Reklama

Izrael wstrzymał wszystkie loty na lotnisku Ben Guriona w Tel Awiwie z uwagi na możliwość ataków powietrznych z Gazy - podała izraelska telewizja.

Wcześniej 12-piętrowy budynek mieszkalny w Gazie został trafiony izraelską rakietą i runął na ziemię - poinformowali świadkowie.

Świadkowie twierdzą, że mieszkańcy budynku i ludzie mieszkający w pobliżu zostali ostrzeżeni, aby ewakuować okolicę na około godzinę przed nalotem.

Nie było od razu jasne, czy budynek został w pełni ewakuowany i czy były ofiary.

Nalot na Aszkelon

Dwie kobiety nie żyją, a ponad 90 osób zostało rannych po ataku we wtorek późnym wieczorem palestyńskich rakiet z Gazy na miasto Aszkelon w Izraelu.

W ostrzale Aszkelonu i Aszdodu ze Strefy Gazy rakiety uderzyły w kilka domów; ranna została czteroosobowa rodzina. Ofiary śmiertelne to dwie kobiety - jedna po osiemdziesiątce, druga po sześćdziesiątce. Ta młodsza to Hinduska, która pracowała jako opiekunka starszej.

Atak na Holon

Co najmniej 6 osób zostało rannych w wyniku uderzenia palestyńskiej rakiety w miasto Holon znajdujące się na południe od Tel Awiwu - poinformowali miejscowi lekarze.

Jak podaje policja, rakiety spadły poza Tel Awiwem na miasta Rishon Lezion i Ramat Gan, a także Sdot i arabskie miasto Taibe.

Lekarze poinformowali, że w Rishon Lezion znaleźli nieprzytomną kobietę. Do szpitala zabrano również mężczyznę, który doznał silnego ataku paniki, gdy w wyniku ataku rakiety doszło do pożaru.

Netanjahu zapowiada więcej ataków

Reklama

Izrael zintensyfikuje ataki w Strefie Gazy na siły palestyńskie - zapowiedział premier Benjamin Netanjahu po tym, jak w gwałtownym ataku palestyńskich rakiet zginęły dwie Izraelki w Aszkelonie na południu kraju.

Po przeprowadzeniu oceny sytuacji zdecydowano, że zarówno siła ataków, jak i ich częstotliwość zostaną zwiększone - oznajmił w oświadczeniu wideo premier Izraela.