Pod koniec lutego policja zatrzymała w wiosce Foxhol na północy Holandii sześciu Polaków, którzy brali udział w bójce, podczas której jedna osoba została dźgnięta nożem. Ostatecznie zarzuty postawiono jednej osobie.

Reklama

Sędzia bije w prokuraturę

Sprawa miała być w czwartek rozpatrywana przez sąd, który jednak podjął decyzję o zwolnieniu podejrzanego z aresztu. Jak relacjonuje stacja telewizyjna RTV Noord, podczas rozprawy sędzia nie krył irytacji i nazwał działania prokuratury "chaotycznymi".

Według niego nie było żadnych merytorycznych przesłanek do dalszego przetrzymywania w areszcie podejrzanego, który został zwolniony za kaucją.

Prokuratura zawodzi nie po raz pierwszy

"Żałujemy, że doszło do tej sytuacji. Zamierzamy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby poprawić koordynację i zapobiegać takim sytuacjom w przyszłości" – napisała na Twitterze prokuratura w północnej Holandii.

Jak przypomina RTV Noord, już po raz kolejny w krótkim czasie prokuratura zawodzi w sprawie karnej. 20-letni mężczyzna z Hoogezand został niedawno uniewinniony z zarzutu o handel narkotykami, ponieważ policyjne śledztwo nie zostało przeprowadzone prawidłowo, a prokuratura nie przedstawiła wystarczająco mocnych argumentów w sądzie.