Zakażenie wykryto u czterech osób, a 43 zarejestrowano jako osoby, które miały z nimi kontakt. W piątek przetestowano 143 osoby. Prefektura departamentu Dolny Ren ogłosiła zamknięcie szkoły w dzielnicy studenckiej Strasburga, Krutenau.

Reklama

Priorytetowy dostęp dla szczepień dla wybranych grup

Na weekend zaplanowano ukierunkowane szczepienia. 200 dawek jest zarezerwowanych na niedzielę w Strasburgu dla studentów oraz pracowników barów i restauracji w wybranych dzielnicach. Osoby te skorzystają z priorytetowego dostępu do szczepień - wskazuje ARS. Na przyszły weekend (19-20 czerwca) zarezerwowano 2600 dawek szczepionki.

ARS przewiduje również "silną mobilizację mediatorów do walki z koronawirusem” w sobotę, głównie w Krutenau. Podczas spotkań mediatorzy będą edukować studentów i innych ludzi poniżej 30. roku życia - podała ARS.

Wariant Delta uważa się za szczególnie zaraźliwy. Rząd Wielkiej Brytanii w obliczu przyspieszenia epidemii oszacował, że szczep ten odpowiada już za 91 proc. nowych zakażeń w tym kraju. Epidemia w departamencie Dolny Ren pozostaje jednak na "umiarkowanym poziomie" - ocenia ARS, wskazując, że wskaźnik zapadalności wynosi obecnie 65 nowych przypadków na 100 tys. mieszkańców.