"Młodego polityka CDU można zobaczyć na turnieju konnym Stettiner Haff w jego rodzinnym kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie. Podczas gdy Amthor stoi uśmiechnięty pośrodku, dwaj młodzi mężczyźni pozują po jego lewej i prawej stronie" - pisze w poniedziałek "Tagesspiegel".

Reklama

Negowanie Holokaustu

Jeden z mężczyzn ma na sobie białą koszulkę z napisem "Solidarność z Ursulą Haverbeck". 92-letnia Haverbeck należy do najbardziej znanych niemieckich negacjonistów Holokaustu. Odsiedziała kilka lat w więzieniu za wielokrotne negowanie Holokaustu. Według informacji dziennika "mężczyźni pozujący z Amthorem należą do prawicowej sceny ekstremistycznej w Meklemburgii-Pomorzu Przednim".

Reklama

Polityk CDU nie zaprzecza, że to on widnieje na tej fotografii. Dziennikowi "Ostsee Zeitung" powiedział: Nie znam mężczyzn na zdjęciu. W trakcie imprezy robię dziesięć, piętnaście takich zdjęć i nawet nie jestem pewien, czy nadruk na koszulce jest prawdziwy, czy został wmontowany w zdjęcie po fakcie.

- Gdybym zauważył napis na koszulce, to oczywiście nie zrobiłbym zdjęcia - tłumaczy poseł w internetowym wpisie, podkreśla też, że "wszystkim powinno być wiadomo, że w Bundestagu walczę energicznie z przeciwnikami naszego państwa konstytucyjnego, dlatego tym bardziej niepokojącym przejawem zupełnie nieobiektywnej kampanii wyborczej jest chęć postawienia mnie w takim kontekście".