Niektóre rządy, niestety, popełniły błędy, duże błędy i grzechy dokonując unormowania (swoich relacji) z uzurpatorskim i opresyjnym reżimem syjonistycznym. Jest to akt przeciwko jedności islamu. Muszą zawrócić i naprawić ten wielki błąd - powiedział Chamenei w przemówieniu, którego fragmenty relacjonowała irańska telewizja państwowa. W 2020 roku, z inicjatywy ówczesnego prezydenta USA Donalda Trumpa i jego doradcy a zarazem zięcia Jareda Kuchnera, swoje stosunki z Izraelem unormowały Zjednoczone Emiraty Arabskie, Bahrajn, Sudan i Maroko.

Reklama

Iran od lat nie uznaje Izraela

Jeśli jedność muzułmanów zostanie osiągnięta, kwestia palestyńska zostanie ostatecznie rozwiązana w sposób najlepszy z możliwych - powiedział Chamenei. Irańskie przywódca słowa te wygłosił podczas przyjmowania uczestników Konferencji Jedności Islamskiej, organizowanej co roku w Teheranie z okazji urodzin proroka Mahometa.

Agencja AFP przypomina, że poparcie Iranu dla sprawy palestyńskiej jest stałym elementem polityki zagranicznej Teheranu od ponad 42 lat. Iran nie uznaje Izraela, który na początku maja br. został określony przez Chameneia jak "baza terrorystyczna".