Słowo "cringe" zwyciężyło w głosowaniu zorganizowanym przez wydawnictwo Langenscheidt z 42 procentami głosów, poinformowała firma w poniedziałek w Stuttgarcie. Wcześniej młodzi ludzie w kilku rundach głosowali na swoje ulubione słowo - do wyboru były takie słowa jak "cringe", "sheesh" i "sus". "Sheesh" wyraża zdumienie lub niedowierzanie, słowo "sus" oznacza mniej więcej "podejrzany" lub "rzucający się w oczy".

Reklama

"Sus" uzyskał w finale 32 proc. głosów na drugim miejscu przed "sheesh" (26 proc.). Według Langenscheidt w wyborach słowa roku, które rozpoczęły się 14 czerwca, wzięło udział w sumie około 1,2 miliona młodych ludzi.

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

W ubiegłym roku wyrażające zagubienie i niepewność słowo "lost" zostało uznane Młodzieżowym Słowem Roku. Obecny zwycięzca, "cringe", w zeszłym roku zajął drugie miejsce.

Reklama

Od 2020 r. młodzi ludzie mogą sami głosować za pośrednictwem strony internetowej wydawnictwa - informuje portal RND. Wcześniej o słowie młodzieżowym decydowali dorośli, co wielokrotnie wywoływało kontrowersje. Langenscheidt przeprowadza głosowanie na Młodzieżowe Słowo Roku od 2008 roku.