Mężczyzna w 2016 roku na terenie Niemiec miał dopuścić się uszkodzenia ciała i zabójstwa swojego czteromiesięcznego dziecka - przekazała w poniedziałek oficer prasowa KWP w Gdańsku podkom. Karina Kamińska.

Reklama

Za mężczyzną policjanci z Niemiec w maju tego roku wydali Europejski Nakaz Aresztowania. 52-latek, który jest obywatelem Polski, ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości na terenie Niemiec, bardzo często zmieniał też miejsca swojego przebywania.

Policjanci z zespołu poszukiwań celowych dzięki bieżącej i dynamicznej wymianie informacji z Biurem Kryminalnym KGP ustalili, że mężczyzna wrócił z Niemiec do Polski i z chwilą potwierdzenia właściwego adresu przygotowali akcję jego zatrzymania - tłumaczyła Kamińska.

Dodała, że policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Gdańsku, podczas dynamicznej akcji, zatrzymali poszukiwanego mężczyznę w jednym z mieszkań na terenie Słupska. - 52-latek był zaskoczony interwencją nieumundurowanych policjantów, ale nie stawiał oporu podczas zatrzymania - relacjonowała przebieg zatrzymania.

Reklama

W Polsce 52-latek miał również problemy z prawem. Był poszukiwany m.in. za niepłacenie alimentów.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie będzie oczekiwał na ekstradycję do Niemiec.(PAP)

autor: Piotr Mirowicz