Rosja kontynuowała (w czwartek - PAP) kampanię systematycznych ataków na dzielnice mieszkalne ukraińskich miast, uderzając w Winnicę, Charków, Mikołajów – pisze ISW.

Dotychczas władze ukraińskie potwierdziły śmierć 23 osób w ataku rakietowym na budynki w centrum Winnicy, w środkowej Ukrainie, 39 osób uznaje się za zaginione. Ponadto 117 zwróciło się o pomoc medyczną, a 66 wymagało hospitalizacji. W ataku wykorzystano rakiety manewrujące Kalibr.

Reklama

Ponadto „Rosjanie wystrzelili pociski w hotel, szkoły, centrum handlowe i infrastrukturę transportową w Mikołajowie” – dodaje ISW.

Na froncie według amerykańskich analityków trwa rosyjska pauza operacyjna z ograniczoną intensywnością ataków lądowych na linii Słowiańsk-Siwersk-Bachmut. Siły rosyjskie kontynuują intensywny ostrzał artyleryjski, rakietowy i lotniczy wzdłuż linii frontu.

Reklama

Prawdopodobnie Rosjanie rozpoczną wkrótce szerszą i bardziej zdecydowaną ofensywę wzdłuż linii Słowiańsk-Siwersk-Bachmut, ale nie ma sygnałów co do tego, kiedy rozpocznie się atak i gdzie konkretnie się skoncentruje – ocenia ISW.