Wzmacniamy wezwanie społeczności międzynarodowej do Rosji, aby natychmiast zaprzestała nielegalnej agresji wobec Ukrainy i wycofała swoje siły zbrojne i stowarzyszonych z nią bojowników z terytorium Ukrainy w jej granicach uznanych przez społeczność międzynarodową – dodał Stano.

Reklama

Rosyjskie wojska przeprowadziły we wtorek atak rakietowy na rejon (powiat) czerwonogrodzki, w pobliżu granicy z Polską - poinformował na Telegramie szef władz obwodu lwowskiego Maksym Kozycki. We wtorek oficjalną wizytę w Kijowie składał szef MSZ, przewodniczący OBWE Zbigniew Rau.

Rosyjski ostrzał w pobliżu polskiej granicy, w czasie kiedy szef MSZ Zbigniew Rau składał wizytę w Kijowie, nie był zupełnie przypadkowy; Polska prowadzi politykę wsparcia Ukrainy i mobilizowania społeczności międzynarodowej - powiedział w środę wiceszef MSZ Paweł Jabłoński.

Rauowi podczas wizyty na Ukrainie towarzyszyła Sekretarz Generalna OBWE Helga Schmid. Szef polskiej dyplomacji odwiedził zniszczoną przez wojska rosyjskie Buczę oraz przeprowadził rozmowy z najważniejszym ukraińskimi politykami z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim na czele.

Jeden z poprzednich rosyjskich ataków na cele w regionie lwowskim miał miejsce 26 marca, czyli w dniu wizyty prezydenta USA Joe Bidena w Polsce.

Rejon czerwonogrodzki jest położony na północy obwodu lwowskiego w zachodniej części Ukrainy. Graniczy z powiatami tomaszowskim i hrubieszowskim województwa lubelskiego.

Z Brukseli Łukasz Osiński