Celem ataku był hotel Hayat. Radykalni islamiści z ugrupowania Asz-Szabab wdarli się do budynku z materiałami wybuchowymi, a następnie otworzyli ogień do hotelowych gości.

Reklama

Wzrost liczby ofiar

Do tej pory potwierdziliśmy, że zginęło 12 osób, głównie cywilów - powiedział agencji Reuters Mohammed, jeden z miejscowych oficerów wywiadu. Operacja niedługo się zakończy, ale nadal trwa - dodał.

Według słów świadków wymiana ognia, która rozpoczęła się w piątek wieczorem, miała miejsce jeszcze w sobotę rano. Duża część hotelu, który jest popularnym miejscem spotkań deputowanych i innych urzędników państwowych, została zniszczona w wyniku walk.

USA kontra Asz-Szabab

Na początku tego tygodnia Stany Zjednoczone ogłosiły, że ich siły zabiły 13 bojowników Asz-Szabab podczas nalotu w środkowo-południowej części kraju, gdy bojownicy islamscy atakowali siły somalijskie.

Bojownicy Asz-Szabab zostali wyparci ze stolicy w 2011 r. przez siły Unii Afrykańskiej, ale grupa nadal kontroluje obszary wiejskie i ma zdolność przeprowadzania śmiertelnych ataków na cele cywilne i wojskowe.