Obserwujemy zwiększanie zgrupowania wojsk okupacyjnych w rejonie Melitopola w obwodzie zaporoskim. Wokół miasta budowane są umocnienia i fortyfikacje. Cywile mają zakaz zbliżania się do lotniska. Do miasta przybywają kolumny od strony Tokmaku – powiadomił sztab w komunikacie opublikowanym na Facebooku (https://tinyurl.com/2wubkpwa).

Reklama

Według informacji strony ukraińskiej w części obwodu chersońskiego położonej na lewym (wschodnim) brzegu rzeki Dniepr, w miejscowościach Kachowka, Tawrijsk i Nowa Kachowka, Rosjanie zmniejszają liczebność swoich wojsk.

Ukraina broni Dniepru

Na froncie przeciwnik koncentruje się na powstrzymywaniu sił ukraińskich na niektórych odcinkach oraz kontynuuje umacnianie swoich pozycji obronnych na lewym brzegu Dniepru – podano w komunikacie. W obwodzie donieckim Rosjanie w dalszym ciągu podejmują działania ofensywne na kierunkach bachmuckim, awdijiwskim i nowopawłowskim. Do przerzucenia na front przygotowywani są rezerwiści powołani w ramach mobilizacji.

Reklama

W ciągu ostatniej doby wojska rosyjskie przeprowadziły jeden atak rakietowy i sześć lotniczych, a także ponad 14 ostrzałów z wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych. Siły przeciwnika prowadzą także ostrzał wzdłuż linii frontu.

Jak podano, lotnictwo ukraińskie przeprowadziło 16 ataków, których celem było 10 miejsc koncentracji wojsk i sprzętu przeciwnika oraz sześć pozycji obrony przeciwrakietowej.

Wojska rakietowe i artyleria Ukrainy uderzyły w rosyjski punkt dowodzenia oraz w 10 miejsc koncentracji wojsk i sprzętu wroga.