Przedstawiciel władz miał na sobie m.in. austriacką kurtkę, turecką kamizelkę kuloodporną i słowackie buty. Posługiwał się również magazynkami na naboje do broni palnej produkcji amerykańskiej, niemieckiej i belgijskiej. Rosyjski był wyłącznie hełm - powiadomili opozycyjni dziennikarze. Jak podkreśliły niezależne media, wyposażenie Rogozina, ukazane w celach propagandowych, nie tylko ujawnia hipokryzję Kremla, rzekomo "walczącego z NATO", ale też mocno kontrastuje ze skromnym, najczęściej przestarzałym wyposażeniem rosyjskich żołnierzy wysyłanych na wojnę.

Reklama

"Były nadzorca państwowego kompleksu obronno-przemysłowego +wojuje z NATO+, posługując się NATO-wskim ekwipunkiem" - czytamy na łamach Możem Objasnit'. Oburzenia tym faktem nie kryją nawet rosyjscy blogerzy wojskowi, wspierający propagandę Kremla - dodano w komunikacie na Telegramie.

Kim jest Rogozin?

Rogozin jest jednym z bliskich współpracowników prezydenta Putina, znanym z antyzachodnich wypowiedzi, w tym gróźb pod adresem USA i Sojuszu Północnoatlantyckiego. W latach 2018-22 zajmował stanowisko dyrektora koncernu Roskosmos. Wcześniej był m.in. wiceprzewodniczącym Dumy Państwowej (niższej izby parlamentu Rosji), stałym przedstawicielem Rosji przy NATO i wicepremierem.