28-letnia Gabriel jest projektantką mody, modelką i instruktorką szycia z Teksasu. W 71. konkursie, który odbył się w Nowym Orleanie, miała blisko 90 konkurentek, w tym Polkę Aleksandrę Klepaczkę.

Na ostatnim etapie z udziałem trzech finalistek została m.in. zapytana, co zrobiłaby, gdyby wygrała, żeby pokazać, że Miss Universe jest "wzmacniającą i postępową organizacją”?

Reklama

Wykorzystałabym to, aby być transformacyjnym liderem. (..) To bardzo ważne, żeby inwestować w innych, inwestować w naszą społeczność i wykorzystywać swój unikalny talent, dla dokonania zmian – cytuje AP zwyciężczynię konkursu.

Jak dodaje, Gabriel była siatkarką w szkole średniej i ukończyła University of North Texas. Pełni funkcję dyrektorki własnej linii odzieżowej.

W finałowej "16" znalazły się m.in. reprezentantki Hiszpanii, Wenezueli, Indii, Kanady, Portugalii, RPA i Australii. Nie dotarła tam Polka.

Według mediów wzburzenie wywołało dopuszczenie do konkursu Miss Rosji Anny Linnikowej. Z powodu inwazji Moskwy na Ukrainę z wielu wydarzeń kulturalnych, sportowych itp. wykluczono rodaków Putina. Dotknęło to m.in. śpiewaczkę operową Annę Netrebko i dyrygenta Walerija Giergijewa.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski