Według lokalnych mediów jeden z kraterów, jaki pojawił się na granicy brazylijskiego miasta, ma objętość 600 m3 i głębokość ponad 70 m.

W związku z niespodziewanym pojawieniem się tej dziury przeprowadzona została akcja ewakuacji 27 rodzin z miejsca, które grozi zawaleniem - powiedział na antenie radia “Mirante AM” komendant lokalnej straży pożarnej Celio Roberto.

Reklama

Ewakuacja przy wsparciu helikopterów

Media odnotowują, że dzięki ewakuacji przeprowadzonej przy wsparciu helikopterów dotychczas udało się uniknąć strat ludzkich.

Telewizja CNN ustaliła, że z powodu osunięć ziemi spowodowanych przez intensywne deszcze w ostatnich dniach ewakuowanych zostało kilkadziesiąt osób z terenów pięciu wsi w stanie Maranhao.

Powołując się na stanową obronę cywilną, stacja podała, że w ostatnim czasie w rejonie miasta Buriticupu zawaliło się kilka dróg oraz kilkadziesiąt znajdujących się przy nich budynków.

Cytowani przez CNN mieszkańcy Buriticupu boją się, że do zawalenia się ich miasta “może dojść w każdej chwili”, gdyż na jego terenie odczuwane są lekkie wstrząsy, a opady deszczu wciąż się utrzymują.

Marcin Zatyka