"Przeciwnik w dalszym ciągu próbuje uzupełniać straty w sile żywej więźniami. Niedawno odnotowano przybycie ok. 400 takich osób, zwerbowanych przez prywatną armię Wagnera do jednego z obozów polowych okupantów w powiecie berdiańskim w obwodzie zaporoskim" – poinformował Sztab w komunikacie opublikowanym w poniedziałek.

Reklama

Rozkaz otwarcia ognia

Przybycie nowych więźniów oczekiwane jest również w okupowanym obwodzie ługańskim. "Wiadomo, że na poligonie w pobliżu Ługańska planowane jest przeszkolenie do 200 więźniów. Takie szkolenie trwa kilka tygodni”"– przekazało dowództwo.

Według informacji strony ukraińskiej żołnierze kompanii, która ma odpowiadać za ochronę kontyngentu, otrzymali rozkaz otwarcia ognia, jeśli dojdzie do prób ucieczki lub nieposłuszeństwa.

Na froncie siły rosyjskie kontynuują ataki przede wszystkim w rejonie Bachmutu, Awdijiwki i Marjinki w obwodzie donieckim. W ciągu doby wojska ukraińskie odparły tam ponad 36 ataków, najbardziej zacięte walki toczą się w rejonie Bachmutu i Marjinki - podano w komunikacie.