Dziennik Gazeta Prawana logo

"17 milionów dolarów na jeden atak". NOWE DANE o stratach Rosji

1 czerwca 2023, 13:36
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Rosyjska armia
Rosyjska armia/ShutterStock
Rosja straciła w ataku na Kijów pociski o wartości 17 mln USD - podała w czwartek armia ukraińska. Według jej ocen każdy z siedmiu pocisków Iskander-M zestrzelonych przez obronę przeciwlotniczą wart był 2 mln USD, a każdy z trzech Iskanderów-K - ok. 1 mln USD.

"17 milionów dolarów na jeden atak" - podsumowała armia ukraińska na oficjalnej platformie medialnej ministerstwa obrony Ukrainy - Military Media Center, na serwisie Telegram. Podkreśliła, że w rezultacie ostrzału zginęło dziecko, trafione odłamkami jednego z pocisków.

Atak na Kijów

W nocy ze środy na czwartek w Kijowie doszło do kolejnego ataku na obiekty cywilne. Zginęły trzy osoby, w tym 9-letnia dziewczynka wraz z matką, a 12 osób zostało rannych.

Ukraiński Sztab Generalny podał, że obrona powietrzna zestrzeliła dziesięć z dziesięciu rakiet, które leciały w kierunku Kijowa. Ludzie, którzy zginęli, oraz ranni najprawdopodobniej zostali trafieni odłamkami spadających pocisków. Rosjanie od początku maja atakowali Kijów ponad 20 razy.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj