Według dziennika policja została wysłana do interwencji w dzielnicy Villeneuve około godziny 1. w nocy, zaalarmowana przez mieszkańców, którzy usłyszeli strzały. Świadkowie twierdzą, że strzały padły z broni typu kałasznikow.
Wśród ofiar strzelaniny są mężczyźni w wieku od 18 do 26 lat. Ranni przebywają w szpitalu, a ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, choć stan trzech postrzelonych pozostaje poważny.
Według policji kierowca, z którego samochodu strzelano, uciekł wraz z pasażerami, a na miejscu znaleziono 30 łusek po kulach.
Prokuratura w Grenoble wszczęła śledztwo w sprawie „usiłowania zabójstwa”.
Z Paryża Katarzyna Stańko
Z wykształcenia politolożka. Z zawodu redaktorka długodystansowa. 13 lat w serwisie Wiadomości Wirtualnej Polski, z kilkuletnią przerwą na dział kulturalny. Od 2013 w dzienniku.pl jako redaktorka i wydawca serwisu newsowego. Warszawianka od 1993 roku z wyboru i sympatii do tego miasta. Pasjonatka seriali i dobrej kuchni.