Dziennik Gazeta Prawana logo

Admirał Rob Bauer przyznaje wprost: Kontrofensywa jest trudna...

3 lipca 2023, 18:09
[aktualizacja 3 lipca 2023, 18:09]
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Ukraińscy żołnierze w pobliżu Bachmutu
Ukraińscy żołnierze w pobliżu Bachmutu/PAP/EPA
Siły ukraińskie postępują słusznie, zachowując ostrożność podczas kontrofensywy; napotykają one na silne umocnienia obronne - powiedział w poniedziałek przewodniczący Komitetu Wojskowego NATO, holenderski admirał Rob Bauer. "Kontrofensywa jest trudna" – przyznał wprost admirał Bauer.

Nie powinno się myśleć, że to łatwy spacerek. Nigdy nim nie będzie - podkreślił, rozmawiając z dziennikarzami w kwaterze głównej NATO w Brukseli. - Ukraińskie siły napotykają na przeszkody obronne, gdy próbują przedrzeć się przez rosyjskie linie - zwrócił uwagę.

"Nie dzieje się to szybko"

Widzieliśmy w Normandii podczas II wojny światowej, że faktyczne przebicie się przez linie obronne Niemców zajęło aliantom siedem, osiem, dziewięć tygodni. Nic więc dziwnego, że nie dzieje się to szybko  - powiedział Bauer.

Zaznaczył też, że siły ukraińskie słusznie zachowują ostrożność, aby uniknąć dużych ofiar. - Tego typu operacje są niezwykle trudne i myślę, że sposób, w jaki to robią Ukraińcy, jest godny pochwały - powiedział.

Komitet Wojskowy jest głównym organem wojskowym Sojuszu.

Z Brukseli Artur Ciechanowicz 

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
oprac. Bartosz Lewicki

Dziennikarz. W mediach od ćwierć wieku, pamiętający czasy, gdy papierowe gazety były jeszcze czarno-białe. Dziś zachwycony możliwościami, które daje internet. Uważa, że media powinny być jednocześnie i wolne, i szybkie. Oprócz polityki interesują go tematy społeczne i naukowe. Miłośnik gry słów i półsłówek - także w tytułach. W dzienniku.pl od kwietnia 2020 roku. Prywatnie dumny właściciel niebieskiego busika i przyjaciel psa Kluska.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraSąd wydał Europejski Nakaz Aresztowania wobec Tomasza Szmydta »
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj