W wypadku, do którego doszło krótko przed godz. 10 rano, obrażenia odniosło jeszcze 16 osób, z czego 10 przewieziono do szpitali. Wśród rannych jest co najmniej siedmioro dzieci.

Reklama

Kto spowodował wypadek?

Policja poinformowała także, że kierująca samochodem Land Rover Defender kobieta w wieku czterdziestu kilku lat została aresztowana pod zarzutem spowodowania śmierci wskutek niebezpiecznej jazdy. Prawdopodobnie straciła panowanie nad pojazdem, choć nie jest jasne z jakiego powodu, szczególnie, że wokół The Study Preparatory School są niewielkie ulice i trudno tam rozwinąć dużą prędkość. Policja już wcześniej informowała, że kobieta po uderzeniu w budynek szkoły pozostała na miejscu wypadku oraz że nie uważa, by zdarzenie miało podłoże terrorystyczne.

The Study Preparatory School to prywatna szkoła podstawowa dla dziewczynek w wieku od 4 do 11 lat. Znajduje się w odległości ok. półtora kilometra od kortów tenisowych na Wimbledonie, na których od poniedziałku rozgrywany jest tegoroczny turniej. Wypadek i akcja ratunkowa, w której uczestniczyło kilkanaście karetek pogotowia, śmigłowiec ratownictwa medycznego, a także jednostki straży pożarnej, spowodowały przed południem duże utrudnia przy dojeździe do kortów na Wimbledonie.

Reklama