Według IDF w czasie niespodziewanego atakuHamasu na Izrael 7 października uprowadzonych zostało 199 osób. Rzecznik zbrojnego skrzydła Hamasu Abu Ubaida twierdził natomiast, że grupa przetrzymuje 200 zakładników, a około 50 kolejnych jest w rękach innych „formacji bojowych” w Strefie Gazy – przypomina CNN.

Reklama

Wśród ponad 20 niepełnoletnich uprowadzonych przez terrorystów jest między innymi zaledwie 9-miesięczny Kfri Bibas i jego trzyletni brat Ariel, którzy zostali porwani razem z ich matką Shiri – wynika z danych przekazanych przez stację BBC.

Hamas ogłosił w piątek, że „z powodów humanitarnych” wypuścił dwie kobiety – matkę i córkę – które posiadają obywatelstwo amerykańskie – przekazał portal Times of Israel, zaznaczając, że informacji tej nie potwierdziła jak dotąd strona izraelska.

Delegacja

Rodziny osób przetrzymywanych przez Hamas zamierzają wysłać delegacje do Londynu, Rzymu i innych miast, by apelować do zagranicznych polityków o pomoc w ich uwolnieniu i zabiegać o większe poparcie dla prowadzonej przez Izrael wojny z organizacjami terrorystycznymi – przekazała CNN. Pierwsza delegacja uda się w niedzielę do Londynu.