"Nasze narody łączy wspólny cel i wartość wolności. Zawsze jak byliśmy po tej samej stronie, zmienialiśmy historię na lepszą i razem zwyciężaliśmy. Razem jesteśmy co najmniej dwukrotnie silniejsi!" - pisze prezydent Ukrainy.

Reklama

"Ukraińcy nigdy nie stracą poczucia wdzięczności wobec Polski i zawsze będą doceniać pomoc Polaków w najtrudniejszym momencie rosyjskiej agresji. Naród polski pomógł Ukrainie przetrwać. Jestem wdzięczny za szacunek okazany wszystkim Ukraińcom, którym Polacy udzielili schronienia i otworzyli przed nimi swoje domy" - dodaje.

"Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Niepodległości, Polsko!" - życzy nam prezydent Zełenski.

Do życzeń prezydenta Zełenskiego dołączyła się również Pierwsza Dama Ukrainy.

Reklama

"Szczęśliwego Dnia Niepodległości dla naszych polskich przyjaciół! Drogiej koleżance Agacie Kornhauser-Dudzie, Andrzejowi Dudzie i wszystkim, którzy cenią ten najcenniejszy skarb. Polska jako pierwsza podała rękę Ukrainie, gdy nasza niepodległość była zagrożona. To na zawsze pozostanie w sercu każdego Ukraińca" - podkreśliła Ołena Zełenska.

"Udzielenie schronienia dla miliona ukraińskich dzieci i dorosłych, ewakuacja sierot i chorych na nowotwory to tylko część polskiej pomocy" - dodała.

Podziękowała "narodowi polskiemu za moc i otwartość". "Wierzę, że szczera współpraca będzie rzetelną obroną niepodległości naszych krajów" - zaznaczyła.