Do ataku doszło w piątek na prospekcie Chmielnickiego przy wjeździe do miasta, gdzie – jak podaje wywiad – okupanci lubili stawać "na papierosa". "Siły ukraińskiego oporu zniszczyli kilku rosyjskich okupantów i uderzyli w stację paliw wroga - sprzęt wojskowy został zniszczony" - napisano w oświadczeniu HUR.

Reklama

Siły rosyjskie zajęły teren wzdłuż wybrzeża Morza Azowskiego - w tym Melitopol, Berdiańsk i Tokmak - w pierwszych miesiącach pełnoskalowej wojny przeciw Ukrainie.

Rosyjskie ataki na Ukrainę

Według szefa władz obwodu chersońskiego Ołeksandra Prokudina w ciągu ostatniej doby obwód była atakowany 82 razy z moździerzy, artylerii, wyrzutni rakietowych, czołgów, samolotów i dronów. Jedna osoba zginęła i jedna odniosła obrażenia. Na Chersoń spadło 38 pocisków, uszkadzając budynki mieszkalne i gmach instytucji oświatowej.

Reklama

W wyniku ostrzału miasta Czasiw Jar w obwodzie donieckim zginął w sobotę lokalny mieszkaniec. Dwie osoby zostały ranne w obwodzie w ciągu ostatniej doby - podał szef władz obwodowych Ihor Moroz.

Nocny atak dronami

W obwodzie odeskim doszło w nocy z piątku na sobotę do ataku dronami. Jeden z nich uderzył w obiekt infrastruktury, powodując pożar, który został już ugaszony – poinformowały siły obrony południa Ukrainy na Facebooku