Betty Bullock, która zmarła w lutym 2003 roku zdążyła dwa lata wcześniej wytoczyć proces koncernowi oskarżając go o wprowadzanie w błąd nabywców jego papierosów. Philip Morris miał utwierdzać ich w przekonaniu, że palenie jest mało szkodliwe.

Reklama

>>>Posłuchaj, jak krzyczą z bólu płuca palacza

W 2002 roku ława przysięgłych zdecydowała, że Philip Morris powinien zapłacić odszkodowanie w rekordowej wysokości... 28 miliardów dolarów! Sędzia zmniejszył jednak sumę o trzy zera i zobowiązał znanego producenta papierosów, by wypłacił Bullock do 28 mln dolarów. Adwokaci koncernu nie dali jednak za wygraną.

>>>Takie są skutki palenia i picia denaturatu

W 2008 roku federalny sąd apelacyjny, do którego odwołali się obrońcy firmy, uchylił wyrok i zarządził przeprowadzenie nowego procesu. Adwokaci argumentowali, że Bullock paliła z własnej woli a szkodliwe skutki palenia są znane każdemu palaczowi. Betty Bullock zaczęła palić papierosy Marlboro kiedy miała 17 lat. Później przerzuciła się na papierosy Benson & Hedges. Obie te marki produkowane są przez koncern Philip Morris. Odszkodowanie w wysokości 13,8 mln dolarów. otrzyma córka zmarłej, Jodie Bullock.