W ostatnich tygodniach Korea Północna zaostrzyła swoje stanowisko wobec Seulu, nazywając go "głównym wrogiem", twierdząc, że Północ nigdy nie zjednoczy się z Południem i obiecując zwiększyć swoją zdolność do przeprowadzenia ataku nuklearnego na USA i sojuszników Ameryki na Pacyfiku - przypomina Reuters.

Reklama

Zaszyfrowane komunikaty w radiu

Radio Pjongjang, znane jako stacja numeryczna, w przeszłości transmitowało tajemnicze zakodowane numery, które prawdopodobnie były skierowane do szpiegów Pjongjangu działających w Korei Południowej. Jej strona internetowa również nie była dostępna w sobotę - informuje Reuters.

Kim Dzong Un, podczas spotkania swojej rządzącej partii na koniec roku, wydał polecenie "zdecydowanej zmiany polityki" w relacjach z Południem, nakazując siłom zbrojnym przygotowanie się do pacyfikacji i okupacji Południa w sytuacji kryzysowej - przypomina Reuters.

Wyłączone strony propagandowe Korei

Portal informacyjny NK News, z siedzibą w Seulu, , którego cytuje Reuters, poinformował w piątek, że kilka stron propagandowych Korei Północnej było niedostępnych przez ponad 24 godziny. Strony internetowe takie jak Uriminzokkiri, DPRK Today, Arirang Meari, Tongil Voice, Ryomyong i Ryugyong były niedostępne co najmniej od czwartku rano.