Paul Mackenzie oskarżony o śmierć blisko dwustu dzieci

Paul Mackenzie i jego 29 współpracowników zostali we wtorek oskarżeni o zamordowanie 191 dzieci, których ciała znaleziono zakopane w lesie. Wszyscy oskarżeni zaprzeczyli zarzutom postawionym przed sądem w kenijskim nadmorskim mieście Malindi - informuje Agencja Reutera.

Reklama

Prokuratorzy twierdzą, że Mackenzie nakazał swoim wyznawcom zagłodzić siebie i swoje dzieci na śmierć, aby mogli pójść do nieba przed końcem świata - pisze Reuters.

Wyznawcy Międzynarodowego Kościoła Dobrej Nowiny, którego Mackenzie był liderem, mieszkali w kilku odosobnionych osadach w lesie Szakahola. Łącznie ekshumowano ponad 400 ciał.

Terroryzm i tortury

Mackenzie został aresztowany w kwietniu ubiegłego roku. Został już oskarżony o przestępstwa związane z terroryzmem, nieumyślne spowodowanie śmierci i tortury. W grudniu został również skazany za produkcję i dystrybucję filmów bez licencji i skazany na 12 miesięcy więzienia.

Były taksówkarz, Mackenzie zabronił członkom sekty posyłania dzieci do szkoły i chodzenia do szpitala, gdy byli chorzy, nazywając takie instytucje satanistycznymi - powiedzieli Reutersowi niektórzy z jego zwolenników.