Kolejna strzelanina w USA. Tym razem w megakościele

Dwie osoby, w tym 5-letni chłopiec, zostały w niedzielę ranne podczas strzelaniny w dawnej hali sportowej przerobionej na kościół w Houston, w stanie Teksas - poinformowały władze. Sprawczyni strzelaniny poniosła śmierć.

Reklama

Jak poinformowała policja w Houston strzelaninę niespodziewanie rozpoczęła uzbrojona w karabin kobieta, która weszła do kościoła z 5-letnim chłopcem w przerwie między modłami odprawianymi przez znanego pastora i kaznodzieję telewizyjnego Joela Osteena.

W hali, która może pomieścić 16,8 tys. osób, wybuchła panika. Ludzie w popłochu próbowali wydostać się na zewnątrz. Po krótkiej wymianie ognia kobieta została zastrzelona przez dwóch policjantów po służbie.

Strzelanina w Lakewood Church. Ranne dwie osoby

Szef policji w Houston Troy Finner powiedział, że ciężko ranny został towarzyszący kobiecie chłopiec. W stanie krytycznym został odwieziony do szpitala. Finner dodał, że nie jest jasne, czy dziecko zostało zranione przez kobietę, czy przez policjantów. Ranny został też 57-letni mężczyzna.

Nie wiadomo też, jakie były motywy działania kobiety. Finner podkreślił, że "szybkie unieszkodliwienie kobiety zapobiegło znacznie większej liczbie ofiar".

Kazania i nabożeństwa odprawiane przez 60-letniego Osteena są transmitowane na żywo przez staje telewizyjne i oglądane przez miliony widzów w USA.