Głównym celem tej inicjatywy ma być przybliżenie odbiorcom nauczania papieża Franciszka, tego co dzieje się w Watykanie oraz ogólnie w życiu kościoła na całym świecie. Na WhatsUppie mają być publikowane nie tylko treści z serwisu Vatican News, ale również multimedia. Ks. dr Paweł Rytel-Andrianik, który jest szefem polskiej Sekcji Radia Watykańskiego-Vatican News przyznaje, że kanał będzie cennym źródłem informacji dla dziennikarzy, ale również dla wszystkich, którzy chcą być na bieżąco ze sprawami Kościoła.

Reklama

Radio Watykańskie i serwis Vatican News to oficjalne media Stolicy Apostolskiej

Główne media Watykanu informują zarówno o aktywnościach podejmowanych przez papieża, jak i o wydarzeniach w Stolicy Apostolskiej. Poza tym publikują wywiady, relacje i komentarze nawiązujące do tego, co aktualnie dzieje się na świecie. Vatican News udostępnił na swojej stronie link pozwalający na dołączenie i obserwowanie kanału.

Polski kanał ma póki co nieco ponad 600 obserwujących. Od niedzieli są na nim publikowane najnowsze artykuły, które trafiają na polską wersję Vatican News. Osoby, które dołączają jako obserwatorzy, nie są widoczne dla innych. Administratorzy również nie widzą pełnego numeru telefonu użytkownika.

Reklama

Słowa papieża Franciszka wzbudziły ostatnio spore kontrowersje

Ostatnia wypowiedź papieża w wywiadzie dla włoskiego tygodnika "Credere" wzbudziła spore zainteresowanie. Jest ona związana z publikacją deklaracji doktrynalnej “Fiducia supplicans”, która dopuszcza błogosławieństwo par tworzonych przez osoby tej samej płci. Franciszek zaznaczył, że oburzenie osób w związku z dopuszczeniem tego aktu jest hipokryzją. Powiedział:

- Nikt nie gorszy się tym, jeśli udzielę błogosławieństwa przedsiębiorcy, który wyzyskuje ludzi, a to jest bardzo ciężki grzech.

Reklama

Niedawno papież wypowiedział się też o sytuacji na Bliskim Wschodzie. Skierował swoje słowa do polityków, aby zatrzymali wojnę i wrogie nastawienie. Wskazał także na konieczność globalnego zawieszenia broni. Pomimo pogłosek o abdykacji, Franciszek stwierdził, że “w chwili obecnej nie jest ona w centrum jego myśli, zmartwień i uczuć”.