Jak informuje portal Wprost.pl, grupa młodych ludzi w godzinach nocnych postanowiła rozpalić grilla w miejskim parku w Suzzarze koło Mantui - to teren włoskiej Lombardii. Ta decyzja jednak nie okazała się decyzją przemyślaną.

Instalacja z żelaza stała się podstawą do grilla

Nowoczesne dzieło "Sweet home" Umberto Cavenago, które ustawiono na trawniku w parku zostało zniszczone; jego wartość oszacowano na około 150 tysięcy euro.

Reklama

Zadaszona instalacja wykonana z żelaza stała się podstawą do grilla. Imprezowicze zgromadzili w środku dzieła kamienie i upiekli na nim mięso.

Strażnicy pojechali na miejsce. Nikogo już tam nie było

Ich zachowanie zostało zarejestrowane przez świadków, a wideo szybko znalazło się w sieci. Nagranie zwróciło uwagę miejskich strażników, którzy niezwłocznie zjawili się na miejscu. Było już jednak za późno, bowiem mundurowi zastali tylko pozostawiony przez młodych ludzi bałagan i zniszczone dzieło sztuki.

W sprawę zaangażowały się władze miasta. Sprawcy zdarzenia nie zostali co prawda jeszcze zidentyfikowani, ale urzędnicy zapowiedzieli już podjęcie stosownych kroków w tym temacie.