Jak podaje RMF FM, do zdarzenia doszło w środę w Lochem. Jak informuje BBC, w pewnym momencie zerwały się liny, za pomocą których podnoszono łuk mostu. Następnie ten fragment konstrukcji runął na ziemię i przygniótł pracowników.
Jak podaje BBC, jedna z ofiar pochodziła z Belgii, a druga z Polski. Nie podano więcej szczegółów, takich jak imiona czy wiek.
Most ma przecinać kanał w ramach nowej obwodnicy planowanej dla Lochem, miasta we wschodniej prowincji Geldria.
Kondolencje rodzinom ofiar tragedii złożył premier Holandii Mark Rutte.
"Tragiczne doniesienia o poważnym wypadku w Lochem, w którym dwie osoby zginęły, a dwie zostały ranne w wyniku zawalenia się części mostu. Życzę bliskim i wszystkim zaangażowanym dużo siły" - napisał na X (dawniej Twitter) szef holenderskiego rządu.
Z wykształcenia politolożka. Z zawodu redaktorka długodystansowa. 13 lat w serwisie Wiadomości Wirtualnej Polski, z kilkuletnią przerwą na dział kulturalny. Od 2013 w dzienniku.pl jako redaktorka i wydawca serwisu newsowego. Warszawianka od 1993 roku z wyboru i sympatii do tego miasta. Pasjonatka seriali i dobrej kuchni.