Parę odnaleziono w piątek około godziny 23 czasu lokalnego na poboczu drogi z Bengalu Zachodniego do Nepalu - poinformował nadinspektor policji w mieście Dumka, Pitamber Singh Kherwar i dodał, że wyglądali na pobitych. Kherwar nie podał szczegółów przestępstwa ani nie ujawnił tożsamości ofiar, ale potwierdził, że w zdarzeniu brało udział siedmiu mężczyzn.

Reklama

Napadnięta, podróżująca po Indiach para, opublikowała w mediach społecznościowych nagranie.

Według ich relacji pary, napaść miała miejsce w wiosce Kurmahat w dystrykcie Dumka. Tamtego wieczoru, nie mogąc znaleźć w pobliżu hotelu, zdecydowali się na rozbicie namiotu.

W środku nocy napadło na nich siedmiu mężczyzn, którzy brutalnie zaatakowali parę. Na nagraniu widać obrażenia na twarzy Fernandy, a także jej poturbowanego męża.

W emocjonalnym wywiadzie dla hiszpańskiego kanału Antena 3, Fernanda zrelacjonowała traumatyczne przeżycie, opisując gwałt zbiorowy, który trwał około dwie godziny.

Hiszpańskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych ogłosiło w niedzielę, że wysłało swoich przedstawicieli w ten rejon oraz że utrzymuje kontakt z władzami indyjskimi w celu wyjaśnienia sprawy.