31-letni turysta z Michigan, Troy B., został skazany przez niemiecki sąd za atak na dwie kobiety w okolicach zamku Neuschwanstein w Bawarii. Sędzia Christoph Schwiebacher, wydając wyrok w poniedziałek w sądzie w południowym mieście Kempten, stwierdził, że przestępstwo było "szczególnie poważne". W rezultacie, mężczyzna nie będzie mógł skorzystać z automatycznego zwolnienia warunkowego po 15 latach, co jest normą w Niemczech - informuje CNN.

Reklama

Brutalny atak w Niemczech

Atak nastąpił 14 czerwca 2023 r., kiedy Troy B. nawiązał kontakt z dwiema kobietami w pobliżu historycznego mostu Marienbrücke, popularnego punktu widokowego na zamek Neuschwanstein. Następnie zwabił je z publicznej ścieżki, obiecując im jeszcze lepszy punkt widokowy.

Ofiarami były Eva Liu, 21 lat, i Kelsey Chang, 22 lata, amerykańskie turystki.. Mężczyzna najpierw zaatakował Liu. Kiedy Chang próbowała interweniować, zepchnął ją ze zbocza. Prokuratorzy twierdzą, że mężczyzna następnie dusił Liu i zgwałcił ją, po czym również zrzucił ją ze zbocza - podaje CNN.

Aresztowanie gwałciciela

Reklama

Obie ofiary zostały uratowane z wąwozu przez górskie służby ratownicze Füssen za pomocą helikoptera. Liu zmarła później w szpitalu z powodu odniesionych obrażeń. Funkcjonariusze policji aresztowali Troya B. w pobliżu miejsca ataku.

Oświadczenie adwokata

Alexander Stevens, prawnik reprezentujący Troya B., powiedział w poniedziałek dziennikarzom w sądzie: W obecnej sytuacji nasz klient będzie musiał odbyć karę w więzieniu w (niemieckim mieście) Straubing, jeśli wyrok się uprawomocni, ponieważ ustalono, że istnieje poważny stopień winy - cytuje go CNN. Adwokat powiedział, że jego klient nie zdecydował jeszcze, czy odwoła się od decyzji sądu.