Kobieta, która miała paść ofiarą tego zdarzenia, ma długoletnie doświadczenie w pracy administracyjnej.

Mobbing w urzędzie miasta?

Portal rybnik.dlawas.info zamieścił oświadczenie Agnieszki Skupień, rzeczniczki Urzędu Miasta w Rybniku, która podkreśla, że prezydent natychmiast zareagował na zawiadomienie o podejrzeniu stosowania mobbingu. Powołano specjalną komisję antymobbingową, której celem jest wyjaśnienie okoliczności tego incydentu i podjęcie odpowiednich kroków.

Reklama

Jesteśmy po pierwszym posiedzeniu komisji, które odbyło się 4 marca. W skład komisji wchodzą: Sekretarz Miasta, kierownik Referatu Kadr i Płac i psycholog z Ośrodka Interwencji Kryzysowej - mówi Agnieszka Skupień, rzeczniczka Urzędu Miasta w Rybniku.

Reklama

Prezydent powołał komisję

Z informacji, które ma portal wynika, że 21 lutego Robert Cebula Sekretarz Miasta otrzymał sygnał o podejrzeniu mobbingu.

Sprawę traktujemy poważnie, ale nie mając dostatecznych dowodów, na tym etapie nie można od razu stwierdzać, o definitywnej winie tej czy innej osoby. Powołana przez prezydenta komisja wyjaśni sprawę najszybciej, jak to będzie możliwe, maksymalnie do końca miesiąca - podkreśla Agnieszka Skupień.