Narkotyki krążą w powietrzu w Wiecznym Mieście - podkreśla rzymska gazeta, przytaczając wyniki badań przeprowadzonych na podstawie danych z punktu pomiaru w dzielnicy Cinecitta.
W powietrzu oprócz zanieczyszczenia pyłami zawieszonymi wykryto obecność kokainy i kannabinoidów, czyli grupy substancji wyizolowanych z konopi.
Ogromny wzrost zawartości kokainy w powietrzu
Z badań wynika, że zawartość kokainy wzrosła w ciągu dekady o 60 procent.
Te wyniki mnie nie dziwią - przyznała adwokat Tiziana Siano, reprezentująca jedno ze stowarzyszeń społecznych. Zwróciła uwagę na rosnący proceder handlu narkotykami.
Pierwsze takie badanie
Po raz pierwszy w stolicy Włoch przeanalizowano obecność substancji psychotropowych w powietrzu, a nie w ściekach.
Badania te sfinansował departament do spraw walki z narkotykami w Urzędzie Rady Ministrów.
W dzienniku od 2020 r. W serwisie zajmuje się głównie poszukiwaniem i opisywaniem najświeższych wiadomości z kraju i świata.
Wcześniej w Radiu ZET tworzyła od początku dział „gospodarka”. Studiowała "Edukację medialną i dziennikarstwo" na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Warszawianka, której największą pasją są zwierzęta.