W środę, 6 marca odbyła się tradycyjna audiencja generalna papieża Franciszka. Podczas niej ponownie nie był on w stanie przeczytać przygotowanej katechezy. Przekazał wiernym, że wciąż ma problemy z komunikowaniem się po przebytej chorobie.

Reklama

Problemy ze zdrowiem Franciszka

To nie jedyna dolegliwość. Franciszek zmaga się z problemami z kolanem – ma zapalenie więzadeł, które uniemożliwia mu normalne poruszanie się. Na co dzień korzysta z wózka inwalidzkiego, a niewielkie odcinki przechodził przy pomocy laski lub chodzika.

Reklama

W środę jednak Franciszek nie był w stanie wsiąść do papamobile. Pomocnicy papieża zapewnili mu wózek inwalidzki, na którym odjechał z placu św. Piotra.

Zdrowie papieża Franciszka

Jesienią 2023 roku Franciszek przeszedł infekcję płuc, przez którą był zmuszony odwołać wyjazd na szczyt klimatyczny do Dubaju. Papież udał przeszedł wówczas badania w klinice Gemelli.

Z kolei w sobotę, 24 lutego Watykan poinformował, że papież przechodzi lekką grypę. Cztery dni później Franciszek udał się do szpitala, gdzie tomografia płuc wykazała zapalenie oskrzeli. Była to jego trzecia infekcja dróg oddechowych od listopada ubiegłego roku.