Wśród najbardziej dotkniętych przerwami w dostawach prądu w Quebecu jest rejon stolicy prowincji, Quebec City - poinformował dostawca prądu Hydro Quebec na platformie X. Hydro Quebec podkreślił, że padający od soboty wieczorem mokry śnieg, który łamie swoim ciężarem gałęzie drzew spowodował wiele szkód w sieci dystrybucji, a sytuacja będzie trudna aż do poniedziałku.

Reklama

"Poważne obciążenie"

W komunikatach meteorologicznych Environment Canada poinformowano, że opadom mokrego śniegu mogą towarzyszyć opady zamarzającego deszczu, co oznacza, że prognozowane 20 do 30 cm śniegu może stać się "poważnym obciążeniem dla budynków i drzew", prowadzącym do łamania dachów i drzew. Stąd też apel, by odłożyć wszelkie podróże, które nie są niezbędne.

Aktualna pogoda, prognoza pogody>>>

Publiczny francuskojęzyczny nadawca Radio-Canada przekazał w niedzielę przed południem, że nieprzejezdne były niektóre drogi.

Reklama

Ostrzeżenia operatora

Hydro Quebec ostrzegł, że nie jest w stanie oszacować jak szybko będzie można naprawić uszkodzone linie energetyczne.

Śnieżyce i opady deszczu meteorolodzy zapowiedzieli też na niedzielę po południu i poniedziałek w dwóch innych prowincjach na wschód od Quebecu: Nowym Brunszwiku i Nowej Szkocji. Prognoza dla Nowego Brunszwiku ostrzega przed 40 cm śniegu i silnymi wiatrami do 70 km/godzinę, w Nowej Szkocji spodziewane jest do 30 cm śniegu. W rejonach bardziej na południe prognozowane są duże opady deszczu.